O NAS

Basia -
Szydełkująca polonistka

Szydełkowanie to jedna z wielu moich pasji. Z wykształcenia jestem polonistką. Zawodowo też zajmuję się polonistyką, a po pracy najbardziej lubię rozerwać się z szydełkiem w ręku, przy okazji oglądając seriale kryminalne.

Studia polonistyczne skończyłam z wyboru, miłości do języka polskiego i głębokiego przeświadczenia, że trzeba nieść ten „kaganek oświaty” wszędzie, gdzie się da. Z kolei zamiłowanie do robotek ręcznych przekazała mi chyba w genach moja mama. W czasach słusznie minionych, kiedy na półkach sklepowych był tylko ocet, ona zaopatrywała w swetry robione na drutach wszystkich dalszych i bliższych znajomych. Pamiętam, kiedy byłam dzieckiem, zasypiałam i widziałam jak te druty śmigają w jej ręku z zawrotną prędkością.

Ja zaczynałam od wyszywania krzyżykami – najpierw podwójnymi krzyżykami tworzyłam poduszki, potem pojedynczymi, małymi – widoczki, obrazy, kartki świąteczne i okolicznościowe.  Następne w kolejności było szydełko. Początkowo proste narzuty, koce, później trochę bardziej skomplikowane serwetki i ozdoby. A potem ruszyła lawina pomysłów 😊 Zabawki, chusty, breloczki, poduszki…

 

Najwięcej radości sprawia mi tworzenie zabawek – misiów, kotków, piesków i innych przytulańców. Odczuwam dużą satysfakcję, kiedy widzę uśmiech na twarzy dziecka, które przytula zrobioną przeze mnie zabawkę.

A co w przyszłości? Nie wiem  – pomysłów jest dużo. Może rozwinę dzierganie na drutach? Kusi mnie również pirografia – wypalanie napisów czy wzorów na drewnie. Czas pokaże, dokąd mnie moja wyobraźnia zaprowadzi.  

Najważniejsze cechy naszych wyrobów

100% ręcznej roboty

Wszystkie prezentowane wyroby są ręcznie robione na szydełku, drutach, szyte lub wykonywane inną metodą rękodzielniczą. Czysty hand made 🙂

Robione z pasją

Wszystkie nasze wyroby zrodziły się z pasji. Nie robimy tego dla pieniędzy! Mamy naturalną potrzebę tworzenia rękodzieła i potrzebę dzielenia się tym z innymi

Przyjazne materiały

Wykorzystywane przez nas materiały są przyjazne dla przyrody i dla ludzi. Zabawki są robione z włóczek i tkanin nieszkodliwych dla dzieci.

Niepowtarzalne wzory

Wszystkie wyroby, zwłaszcza zabawki są niepowtarzalne. Nie ma dwóch takich samych misiów, kotków czy innych przytulanek. Twój miś jest tylko jeden 🙂

Zobacz nasz sklep

Zobacz wszystkie nasze wyroby dostępne w sprzedaży wysyłkowej. Wyroby, których  nie ma w sklepie, możecie kupić na kiermaszach i jarmarkach, w których bierzemy udział.